Z lokalizácie webovej stránky do angličtiny sa stala povinná jazda pre firmy

Svet sa nezvratne globalizuje. Globalizácia so sebou prináša nesporne mnoho výhod, tak pre bežného jedinca, ako aj pre B2B sektor. Ak však chce firma vyťažiť z globalizácie čo najviac, musí o sebe dať vedieť v cudzom jazyku. Nakoľko dnes je najrozšírenejším jazykom na svete práve angličtina, firmy z toho dôvodu nemajú veľmi na výber. A tak sa z lokalizácie webovej stránky do angličtiny stala akási povinná jazda.

Chceli by ste rozšíriť povedomie o svojom podnikaní do zahraničia? Plánujete rozšíriť svoje podnikateľské aktivity do zahraničia? Máte zahraničných odberateľov alebo dodávateľov a chcete, aby sa o vás dozvedeli čo najviac? Máme tu pre vás tip – lokalizujte vašu firemnú stránku do anglického jazyka!

Prečo práve angličtina?

Angličtina je dnes nepochybne najrozšírenejším jazykom na svete. Vo svete je takmer 400 miliónov hovoriacich, pre ktorých je angličtina materinským jazykom. Pre ďalších takmer 750 miliónov ľudí je angličtina druhým jazykom. Nemôžeme však zabúdať na ďalších takmer 700 miliónov ľudí, ktorí ovládajú angličtinu ako cudzí jazyk. Na Zemi žije približne 7,8 miliardy ľudí. To znamená, že takmer štvrtina svetovej populácia sa dorozumie v anglickom jazyku. Pre vás to však znamená, že dokážete otvoriť svoj biznis pre takmer každého štvrtého človeka! A to určite nie je málo.

Ovládanie angličtiny v Európe

Ďalšou pozitívnou správou je, že vďaka lokalizácii stránky do angličtiny sa o vás a vašom podnikaní nedozvedia len v Anglicku či Spojených štátoch. Pokiaľ hovoríme napríklad o Európe, znalosť anglického jazyka sa na starom kontinente pohybuje v priemere na úrovni okolo 40 až 60 percent. Samozrejme, niektoré krajiny tvoria výnimku. Čo sa týka Európy, najvyššiu znalosť angličtiny majú práve Švédi, ktorých hovorí anglicky viac ako 80 %. Veľmi slušné percento rozšírenosti anglického jazyka je aj medzi Nemcami, ktorých sa v angličtine dohovorí viac ako 56 %. Na chvoste sa nachádza náš južný sused, Maďarsko, v ktorom sa dohovorí v angličtine približne 20 % jeho obyvateľov.

Aká je situácia na Slovensku

Podľa oficiálnych štatistík, na Slovensku ovláda anglický jazyk na nejakej z úrovní 25 až 30 percent populácie. Oficiálne štatistika sa líšia v závislosti od zdroja. Toto číslo je však hlboko pod priemerom EÚ, kde podľa štatistík ovláda angličtinu každý druhý obyvateľ EÚ.

Čo môžem získať lokalizáciou webu do angličtiny

Lokalizáciou svojich webstránok do anglického jazyka vysielate jasný signál, že existujete pre okolitý svet. Vďaka lokalizácii do angličtiny si o vás a vašej spoločnosti môžu zistiť informácie ľudia z opačného konca sveta. Boli by ste prekvapení, koľko z nich môže byť vašich potenciálnych zákazníkov! Rovnako vás môžu vyhľadať a zistiť si informácie o vás vaši potenciálni dodávatelia alebo odberatelia.


„Lokalizáciou webu do angličtiny získavate náskok pred konkurenciou, ktorá sa lokalizovať svoj web ešte nerozhodla.“

Inými slovami, lokalizáciou web stránky do angličtiny nemáte čo stratiť, práve naopak. Vďaka nej sa stane známejší a zvyšujete ňou šance na to, že získate nového, zaujímavého partnera pre váš biznis. Rovnako vám pomôže aj pri hiringu nových ľudí za hranicami, ak sa rozhodnete rozšíriť svoje podnikanie za hranice. To znamená, že si o vás môžu vaši budúci zamestnanci prečítať omnoho skôr, než budete obsadzovať pozície v danej krajine. V praxi to môže znamenať aj to, že o vašu spoločnosť môžu javiť záujem rôzni skúsení exekutívci ešte dlho predtým, než sa rozhodnete s podnikaním expandovať.

Náš tip pre Vás: Nepokazte si svoj image v očiach susedov